Kariyer Koçluğu Nedir?

En basit anlamıyla kişinin olmak istediği yere olduğu yerden gidecek en kısa, en doğru ve kişinin özüne, inançlarına, değerlerine en uygun şekilde gitmesini sağlayan bir metodolojidir. Kariyer koçluğu, iş yaşamındaki kariyer basamaklarını emin adımlarla ve olabilecek en kısa sürede çıkmayı hedefleyen kişilere uygulanan bir koçluk yaklaşımıdır. Kişilerin sahip oldukları potansiyeli fark etmesini sağlayarak ulaşmak istediği yolda ona destek olan kariyer koçu, kişinin sahip olduğu değerlere herhangi bir zarar vermeden gitmek istediği yere en doğru şekilde ulaşmasını sağlayacaktır.

 

Kariyer Koçluğunun Yararları Nelerdir?

Öncelikle kariyer koçluğundan kimler yararlanabilir ondan bahsedelim. Hayata atılmamış üniversite öğrencileri, işinde iyi ve işinden memnun olmaya çalışanlara, üst ve orta düzey yöneticiler yararlanabilir. Peki, kariyer koçluğu size ne gibi bir fayda sağlayacak? Kariyer koçluğu hizmeti sayesinde çalıştığınız pozisyonda daha mutlu olmak için neler yapmanız gerektiğinden nasıl bir iş aramanız veya hangi alanda iş kurmanız gerektiğine kadar pek çok konuda sizi aydınlatacaktır. Kendinizi ve çevrenizi pozisyonunuza uygun şekilde değerlendirmenize fırsat sağlayacaktır.

 

Bir Kariyer Koçu Olarak Benim Görevim Ne?

Sizlerin, yetenek ve becerilerinizi fark etmenizi sağlayacak olup bu yetenek ve becerileri tekrar gözden geçirip daha iyi nasıl olunabileceği hakkında sizlere bilgiler vereceğim. İşinizde ya da iş bulmanızda sosyal becerilerinizdeki eksiklikleri gidereceğim. Sahip olduğunuz değerli özelliklerin farkında olmayabilirsiniz. Büyük bir engel sandığınız şeylerin çözümü sadece farklı bir bakış açısıyla ortadan kalkabilir. İş hayatınızda canınızı sıkan yöneticileriniz veya çalışanlar aslında zor insanlar olmayabilir. Çalışma hayatınızda fazla yorulmanızın sebebi belki de “Hayır” diyebilmeyi ve sistemli çalışmayı bilmiyor olabilirsiniz. İşte benim görevim bir kariyer koçu olarak sizleri bu kariyeriniz de daha başarılı bir konuma getirmektir. Kendini durumlarınızı ve ya şartlarınızı doğru değerlendiremiyor olabilirsiniz, sahip olduğunuz olumlu nitelikleri göremeyebilir veya kendisinin ve çevresindekilerin hayatını zorlaştıran olumsuz yönleriyle yüzleşemiyorsunuzdur. Karşınıza çıkan pürüzlere aldanmamanızı sağlayarak, kariyeriniz ve hayatınız boyunca karşınıza çıkan her engeli aşmanızda size destek olmaktır. İyi bir değerlendirme ve özeleştiriyle kendinizden daha çok farkında olabilirsiniz. Eğer kendinizin farkında olursanız bunu dışarıya da yansıtabilirsiniz. Gücünüzü birlikte keşfedelim. Güçlü yanlarınızı bulalım ve netleştirerek kariyerinizde daha verimli hâle getirelim.

 

Kimlerin Kariyer Koçuna İhtiyacı Vardır?

- İşindeki heyecanı kaybedenler,

- İş hayatında değiştirmek istediğiniz noktaları bilmeyenler,

- İş hayatında mutlu olmayanlar,

- Kişisel kaynaklarını tam olarak kullanamayanlar,

- Kendindeki potansiyeli fark etmeyenler,

- Gösterdiğiniz çaba karşılığı verim alamayanlar,

- Koyduğu hedeflere ulaşamayacağını düşünenler,

- İş hayatında kendini göstermekte sorun yaşayanlar,

- Strateji geliştiremeyenler,

- Özel hayat ve iş hayatını ayıramayanlar.

Bir kariyer koçu olarak buradayım ve her zaman yanınızda olacağım.

 

Kariyer Koçluğu Sizlere Neler Sağlar?

Kariyer koçluğu sizlere şu avantajları sağlayacaktır;

- Doğru mesleği seçmenize ve doğru pozisyonunuzu belirlemenize,

- Daha fazla kazanç sağlamanıza,

- Önünüze çıkan engelleri kaldırmanıza,

- Yaratıcılığınızı geliştirmenize ve fırsatları farkına varmanıza,

- Kariyeriniz boyunca yeni hedefler belirlemenize,

- İletişim becerinizin gelişmesine,

- İş ve özel hayatı birbirinden ayırmanıza,

- Zamanınızı iyi değerlendirmenize,

- Potansiyelinizi fark etmenize,

- Kendinize olan özgüveninizin artmasına,

- Kendinizle barışık olmanıza,

Başarınızda ki sır sizde saklı, bunu açığa çıkartın. Kendinize olan güveniniz arttığı sürece tüm engelleri rahatlıkla aşabilirsiniz. Kendinize potansiyelinizi fark etme fırsatını verin. Kabuğunuza çekilip beklemekten vazgeçin. Kör noktalarınızı fark edin. Kendinizin farkına varın ki sizi fark etsinler. 

 Pin It

Hizmetlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve size özel çözümleri

konuşmak için bizimle iletişime geçin


İletişime Geçin

 

İletişim

Yunus Emre Şentürk

Cumhuriyet Mah. Kent Sokak New Yakacık B Blok No:27 Kartal / İstanbul 
Cep : +90 555 988 04 75

Bizden Haberler